כל מה שצריך לדעת על צילום צנרת ביוב

הטכנולוגיה בשירות האדם

תקלה בביוב – למי זה לא קורה? במדינת ישראל קיימים כל כך הרבה בתים מיושנים עם מערכות ביוב ותיקות ולכן תקלות בצנרת ביוב אינן נדירות. בעל מקצוע שמגיע לשטח יכול לטפל בבעיה אך בעבר, כאשר נדרש לטפל בבעיה כלשהי בקווי הביוב, נאלצנו להיעזר באמצעים מאוד מיושנים על מנת לנסות לאבחן היכן התקלה ומה גרם לה. בכדי לאתר את מקור הבעיה נדרש להגיע לנקודה הפיזית בה היא נוצרה, אך בעבר זה דרש מאיתנו לשבור ולחפור בקירות או ברצפות ובחצרות וכל זאת כדי לנסות למצוא ולתקן את צנרת פגומה.  נכון להיום הטכנולוגיה השתפרה אז הנה כל מה שצריך לדעת על צילום צנרת ביוב.

מה זה בעצם?

כל מה שצריך לדעת על צילום קווי ביוב וגם צנרת ביוב, הביוב היא למעשה מערכת צינורות תת קרקעית המובילה ומנקזת את השפכים העירוניים ומובילה אותם למקום בו לא יהוו עומס או מטרד כלשהו על תושבי העיר. זו מערכת חשובה מאין כמוה שהומצאה עוד בימי הרומאים ועברה פיתוחים שונים לאורך השנים יש מערכות ביוב ענקיות כמו למשל בעיר פריז אשר מאפשרות כניסה של אדם לתוכן לעיתים מובילים את הביוב אל חוף הים או אל מקור מים גדול אולם הפסיקו עם פעולות אלה משום שהן מזהמות את הסביבה.


איך זה מתבצע?

כל מה שצריך לדעת על צילום צנרת ביוב הוא שהוא מתבצע על ידי מצלמה עם מד שיפוע מובנה שאיתו ניתן לבצע בדיקת שיפוע בצנרת הביוב. בראש המצלמה יש פנס שמאיר את דרכה בזמן שהיא מתקדמת בתוך הצינור ומאפשרת לראות תמונה מוארת וברורה של המתרחש. כך ניתן לראות אם מדובר בשורשי עץ שחדרו לצנרת או במגבון שנתקע. וזה כל מה שצריך לדעת על צילום צנרת ביוב.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment