בדיקת זכאות להחזר מס הכנסה – איך עושים זאת נכון?

בדיקת זכאות להחזר מס הכנסה

מערכת חוקי המס בישראל זו מערכת מורכבת, לא תמיד כל הפרטים התעסוקתיים והאישיים מתעדכנים בזמן אמת ולכן, הרבה אנשים בעצם שילמו בשנים האחרונות יותר מדי מס. בגלל שבמס הכנסה מודעים לכך שנוצרים לא מעט מצבים של תשלום יתר, כולם, גם אתם, רשאים לבצע בדיקת זכאות להחזר מס הכנסה. נפרט איך עושים את זה נכון.

עושים סדר במסמכים

הדבר הראשון שאפשר לעשות כדי לבדוק את הזכאות למס הכנסה זה לעשות סדר במסמכים. החזר יכול להיות רלוונטי למשך שש שנים אחרונות ולכן, תחילה עברו על תלושי המשכורת של השנים האחרונות. אם לא שילמתם מס, נניח מפני שלא הרווחתם סכומים מספיק גבוהים, אין טעם להגיש בקשה להחזר. החזר מס ניתן רק לאנשים ששילמו מס, אבל מסיבות שונות שילמו יותר מדי.

מדוע אנשים משלמים יותר מדי

אנחנו, אתם, כל אחד יכול לשלם בטעות יותר מדי כסף למס הכנסה. יש הרבה סיבות שגורמות למצב כזה, לדוגמא פיטורין. מי שפוטר באמצע שנה ולא עבד תקופה מסוימת, עשוי לקבל כסף בחזרה עבור החודשים שלא עבד. במילים אחרות, חלק מהמס ששילמתם בזמן שעבדתם יוחזר כי בסופו של דבר, בחישוב שנתי שילמתם יותר מדי. יש כמובן עוד המון סיבות לתשלום יתר. כדי לבדוק את זה, מכל הכיוונים ולפי החוק, מאוד נוח לפנות לחברה להחזרי מס. בחברה בודקים עבורכם האם שילמתם יותר מדי, בגלל סיבות מגוונות (שינוי מצב משפחתי, מעבר ליישוב מועדף ועוד).

הגשת בקשה למס הכנסה

הגשת בקשה להחזר במס הכנסה זה עניין בירוקרטי. ברגע שחברה בודקת לכם אם מגיע החזר מס, הם גם יגישו עבורכם בקשה להחזר. הבדיקה והבקשה מבוצעים על ידי יועצי מס מוסמכים.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment