מרגישים שיש לכם קושי בהתנהלות כלכלית נכונה – יש מה לעשות

אם אתם מרגישים שיש לכם קושי בהתנהלות כלכלית נכונה – יש מה לעשות. בשלב הראשון אין מה להתבייש במצבים הללו, כיוון שבמסגרת הלימודים הן בבית הספר והם בלימודים גבוהים בדרך כלל לא מלמדים כישורי חיים שכוללים התנהלות פיננסית. לכן ההבנה שיש צורך בעזרה היא בסיס חשוב מאד להתנהלות העתידית, עבור מי שאינו מסתדר וזקוק באופן טבעי לעזרה. 

ייעוץ כלכלי בניהול כלכלי משפחתי 

הדרך המושלמת כדי לצאת מהמצב שאליו נקלעו בני המשפחה היא לפנות ליועץ כלכלי שמתמחה בכלכלת משפחה. מישהו שזה תחום ההתמחות והוא ילווה אותם לאורך תקופה, כדי להכניס אותם למתווה שהוא הנכון ביותר עבורם. לא לכל משפחה מתאים מתווה זהה ולכן יש לקבל ניהול פיננסי פרטני.

להליך הייעוץ יש כמה שלבים, בתחילת הדרך מקבל היועץ את מלוא הנתונים על מצבם הכספי, ההכנסות הקבועות או המשתנות, ההוצאות הקבועות והמשתנות, מחויבות לתשלומים חודשיים כמו שכר דירה, משכנתא, הוצאות ביטוח, גני ילדים, חוגים לילדים, מנוי לחדר כושר וכו'.

היועץ יבחן אם סך ההוצאות הקבועות והמשתנות אפשרויות בהתאמה להכנסות ובמידת הצורך יציע להם לבצע כמה קיצוצים, כמו הקטנת הבילויים והחופשות, או להקפיא לפרק זמן מסוים את חדר הכושר ובמקום זאת להתאמן במתקני הכושר הציבוריים. 

תוכנית כלכלית משפחתית 

בהתאם לנתונים, היועץ הפיננסי יקבע תוכנית כלכלית שהיא אפשרית לביצוע ותיצור מהפך בהתנהלות היום יומית שלהם. כמו לדוגמה רכישה באמצעות כרטיס אשראי בחיוב אחד בלבד, קיצוץ בהוצאות והעברת סכום קבוע שהתפנה לחיסכון.

בדרך זו תוך פרק זמן קצר, בני המשפחה יחושו את ההבדל העצום בנושאים הכספיים וזה ייצור עבורם גם שקט נפשי עצום, כיוון שהם יודעים שלא יתקשרו מהבנק. לתיאום ייעוץ כלכלי למשפחות >>>

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment