ביטוח בריאות במה הוא שונה מביטוח קופת חולים?

בישראל קיימות 4 קופות חולים מורשות, שמעניקות שירותים שונים לתושבים. יחד עם זאת, השירותים הרפואיים הניתנים על ידי הקופה מוגבלים בדרכים רבות על ידי המדינה, כדי לשמור על אחידות בשירות וכדי לשמור על מסגרת תקציב מוגדרת מראש.

לכן, מי שרוצה לקבל יותר, פונה לביטוח בריאות פרטי. אבל במה זה שונה כל כך מביטוח משלים של קופות החולים?

הבדלים בולטים בין ביטוח בריאות פרטי לבין ביטוח קופת חולים

  1. קופות חולים מקבלות כל לקוח, בכל מצב רפואי, בכל גיל. הן לא יכולות לדחות בקשת הצטרפות על בסיס זה. אבל חברת ביטוח פרטית דורשת מילוי של הצהרת בריאות וחיתום רפואי, כדי לשמור לעצמה את הזכות לבקש תוספת פרמיה או לדחות בקשה להצטרפות, על בסיס מצב רפואי.
  2. מחירי ביטוח קופת חולים משתנים לפי גיל בלבד. לעומת זאת, מחירי פוליסות בריאות פרטיות משתנים לפי מספר גדול של פרמטרים, כמו גודל הפרמיה, סוגי הביטוחים הנכללים, מצב רפואי ועוד. בכל מקרה, מומלץ לעשות השוואת מחירי ביטוח.
  3. בניגוד לקופות החולים, שיכולות לשנות את תנאי הפוליסה במסגרת השב"ן, חברות ביטוח מחויבות לשמור על תנאים אחידים לכל אורך תקופת הביטוח.
  4. רכישת פוליסה בחברת ביטוח מאפשרת חופש בחירה גדול ומגוון הרבה יותר מאשר בקופות חולים.
  5. ביטוחי בריאות פרטיים מציעים אפשרויות כיסוי רבות, שאינן נכללות בכיסוי הביטוחי של קופות החולים, גם הביטוחים המשלימים היקרים ביותר, כמו ביטוח מחלות קשות, תרופות מחוץ לסל, ניתוחים בחו"ל ועוד.

לסיכום, היצע הביטוחים הפרטיים, לצד אפשרויות בחירה מגוונות, הפכו זה מכבר את ביטוחי הבריאות הפרטיים למוצר מבוקש בארץ, לכל מי שמבקש לקבל כיסוי ביטוחי מלא לכל מצב בריאותי.

וזה כנראה ההבדל העיקרי בין שני סוגי הביטוחים, על רגל אחת.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment