איך מחליטים על השיטה הטובה ביותר לאיטום גגות בביתך?

איטום גגות נדרש כדי למנוע נזקים לגג ולמבנה והא הכרחי לכל מי שחושש מיצירת מטרדים לחיים נורמליים וכמובן שגם מירידת ערך הנכס. איטום פגום יוביל לחגירת מי גשמים וכן גרגרי שעפים באוויר לתוך הקירות ובהמשך לתוך חללי המגורים, העבודה או האחסון. פגיעה בציוד במחסן בגלל איטום לקוי עלוהל לגרום לנזק רב לעסק שלכם. לכן איטום חייב לקבל תשומת לב רבה ככל האפשר ויש לבחור את השיטה המתאימה ביותר למבנה אחרי התייעצות עם מומחים בתחום וגם במגבלות התקציב שלכם. לשם כך כדאי לפנות אך ורק לחברה מוכרת בתחום עם המלצות וניסיון.

שיטות איטום מוכרות

שיטות האיטום המוכרות ביותר הן יריעות ביטומניות וזיפות. פרט לכך ניתן להשתמש בחומרים אקריליים וגם ביריעות סינתטיות שונות כמו PVC. בכל המקרים עדיף גם לסייד את הגג לאחר האיטום וזאת כדי ליצור שכבת מגן נוספת לחיזוק הקיר והגברת הבידוד. כמו כן חשוב להבין שיש שיטות שאינן מתאימות לתשתית הקיימת. אם למשל הגג כבר עבר טיפול בחומר אקרילי, תצטרכו להסיר אותו במלואו כדי לשים יריעות ביטומניות. יריעות אלה נחשבות לעמידות ביותר אבל גם יקרות במיוחד. הן מחזיקות מעמד לטווח ארוך ומונעות צורך בזיפות כל שנתיים-שלוש. זפת חמה היא החומר הזול ביותר אבל מתאימה אך ורק לגג שבו נעשה זיפות קודם, וזיפות כזה יחזיק מעמד שנים ספורות. חומרים אקריליים מתאימים בעיקר לגגות חדשים ויש להם מגבלות עמידות מול מים ויריעות שונות מתאימו בעיקר במקומות בהם אין אפשרות לביטומניות.

החלטה על השיטה הטובה

כדאי להיוועץ באנשי מקצוע מיומנים לפני ההחלטה הסופי על שיטת האיטום ולתת להם את כל הנתונים שבידיכם כולל מגבלות התקציב.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment