איך להסדיר חוב מול הבנק? הדגשים החשובים

תמיד חשוב לקחת בחשבון שהבנק הוא גוף מסחרי שתפקידו למכור כסף ולהרוויח מפעולת מכירה זו על ידי ריבית ועמלות שונות. קרי, הבנק הוא עסק לכל דבר ובדיוק כמו כל עסק הוא מונע משיקולי רווח והפסד. לכן, כאשר מצויים בחוב אל מול הבנק, היחס הינו בהתאם. אם אתם מצויים בחוב אל מול הבנק ואינכם יודעים כיצד להסדיר אותו, התחילו לקרוא

לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין מאור לוי >>>

לא גוררים את המצב – חובות גוררות חיובים 

באם הלקוח אינו מסוגל לעמוד בהתחייבויות שלו כלפי הבנק, באם מדובר על החזר הלוואה או כל פעולה אחרת שעיקרה חוב אל מול הבנק, הוא יחויב בריבית פיגורים, עמלות שונות ופעמים גם הוצאות משפטיות. בנוסף, מהר מאוד הבנק לא יכבד את השיקים של הלקוח ויעקל את חשבון הבנק. בשלב מסוים בו הלקוח אינו יכול להסדיר חובה מול הבנק, הטיפול יעבור מסניף הבנק אליו הלקוח משויך אל המחלקה המשפטית של הבנק. חשוב לקטוע את המצב כמה שיותר מהר וזאת על מנת למנוע חיובים נוספים.

השלב בו פונים אל עורך דין פרטי

זהו השלב בו הלקוח יקבל מכתב התראה לשלם את חובו מהמחלקה המשפטית של הבנק ועורכי הדין יתקשרו או ישלחו מכתב בו הם מפרטים את אותן הדרכים הקיימות בפני הלקוח טרם פתיחת תביעה משפטית. בשלב זה יש לפנות אל עורך דין אשר מומחה בכל הקשור אל הסדרת חוב לבנק וזאת טרם הבנק עצמו מעביר את הטיפול שלכם לעורך דין חיצוני, דבר אשר יחייב אתכם בהוצאות נוספות כלפי הבנק.

היתרון של השכרת שירותיו של עורך דין להסדר חוב מול הבנק

השכרת שירותיו של עו"ד הסדרת חובות מול הבנק תוביל לכך שאותו מומחה משפטי ישוחח עם עורכי הדין של הבנק וינסה להגיע איתם להסדר הטוב ביותר עבורכם, שעיקרו סגירת החוב. חשוב לא לנסות לבצע פעולה זו עצמאית, שכן אם הלקוח אינו מומחה בתחום הוא לא ידע כיצד לייצג את עצמו ולהגיע להסדר המשתלם ביותר. בהצלחה

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment