מדריך רכישת מגרש – כל מה שצריך לדעת על רכישת מגרש

מדריך רכישת מגרש

רכישת מגרש נשמעת אולי דבר פשוט, בכל זאת מדובר סך הכול בקרקע, לרוב שאין בה עדיין משהו רציני. אך האמת ממש לא כך, רכישה של מגרש, בין אם מדובר על רכישה לצורך בניית בית החלומות שלכם, או קרקע לצורכי השקעה, היא עסק מסובך, ארוך ויקר. חשוב מאוד במהלך כל הדרך להתייעץ עם אנשים הבקיאים בתחום, ולא להתקמצן על כמה אלפי שקלים, שבסופו של דבר יכולים לחזור עליכם בסכומים גבוהים הרבה יותר שתצטרכו לשלם על טעויות.

מה צריך לשים לב לפני רכישת מגרש להשקעה?

כאשר אתם רוכשים את המגרש להשקעה, חשוב מאוד לשים לב לתנאי המכרז של הקרקע. הדבר הראשון שחייבים לבדוק בחובת המכרז הוא האם בכלל ניתן למכור את הקרקע בסיום הבנייה. ישנם מגרשים, שבמכרז שלהם כתוב מפורשות שניתן למכור אותם רק לאחר מספר שנים מסיום הבנייה. מקרה של מכירה שלא בזמן יכול לגרור קנסות בסכומים גבוהים של עד מאה אלף שקלים. חשוב גם לבדוק מתי ימסרו המגרשים לבנייה, ומה מצב ההתקדמות של הבנייה באזור. כמובן ככל שהבנייה מתקדמת ערך המגרש עולה. זכרו שעל הרווח מהמכירה תצטרכו לשלם מיסים שונים, לכן לפני כל צעד שתחליטו לעשות עליכם להתייעץ עם עורך דין רכישת מגרש מנוסה ומקצועי שמבין ויודע ולקרוא את כל האותיות הקטנות .

מה צריך לשים לב לפני רכישת מגרש על מנת לבנות בית מגורים?

במקרה שרכישת הקרקע היא כדי לבנות בעצמכם את הבית. הדבר החשוב ביותר הוא הנושא הפיננסי. עלויות של בניית בית פרטי הם רבות ומגוונות, ובעיקר לא צפויות. תוכלו למצוא ברחבי הרשת אתרים שעוסקים במתן ייעוץ לתקציב עבור בניית בית. חשוב לשים לב לאחוזי הבנייה המותרים במגרש שרכשתם, האם הם אכן מתאימים לבניית בית החלומות שלכם, בכדי שלא תגלו בהמשך שאתם מוגבלים בבניית הבית. כמובן, עליכם לתכנן מראש את מקורות המימון שלכם, ולוודא שאכן תוכלו לקבל מהם את הכסף.

>אולי יעניין אתכם גם מדריך רכישת דירה תמא 38

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment