איתור חייבים – איך זה עובד?

אז איך באמת ניתן למצוא חייב שכבר שנים לא נמצא? ישנם כמה דרכים לעשות זאת אך בדבר הראשון שכדאי לעשות הוא לפנות לגוף מוכר שמטבל במיומנות בתיקים אלה ויכולת האיתור שלו גבוהה יותר מיכולת איתור אנשים חייבים.

איתור חייבים – איך זה עובד?

כדי להבין איך עובדת השיטה שבה מאתרים חייבים, חשוב להבין שכל עוד החיפוש הוא חוקי, הוא יוכל להתבצע באופן חופשי וכאשר תזדקקו לחיפוש פרטני יותר, יהיה עליכם להמציא צו בית משפט המורה על כך.

פסק דין נגד חייב

לאחר שקיבלתם פסק דין כנגד החייב שלכם, תחומי שיפוט רבים מאפשרים לכם לקיים דיון-חייב בפסק דין בו תוכלו לחקור את החייב שלכם אודות קיומם של נכסים כלשהם – כולל חשבונות בנק – שיכולים לשמש להשבת חוב.

אם החייב שלכם לא הופיע בבית המשפט, תוכלו לקבל צו המורה על חיפוש בשלל גופי מידע שיכולים בוודאי לסייע לכם להגיע לחייב. ישנם גופי איתור שיכולים לעשות זאת עבורכם במקצועיות רבה יותר ולהגיע לתוצאות מהירות.

חיפוש ברשומות ממשלתיות

כמה מלשכות הרישוי הממלכתיות, כמו משרד התחבורה או משרד הפנים למשל, יוכלו לספק לכם מידע בעת הצורך, כמו מידע על רישיון נהיגה ומידע על נושים ועל סוכנויות גבייה המקושרות עם החייב.

אם החייב רשום אצלם, יתכן שתוכלו לקבל את פרטיו מהרשומות המצביעים מיקומו או על פרטים אחרים שיכולים לעזור לכם להגיע אליו.

אם החייב הוא בעלים של חברת נדל"ן, למשרד השיכון והבינוי יהיה נתוניו לגביו, ואלה כמובן יהיו קצה חוט שיקרב אתכם עוד יותר אל החייב. בעזרת חברה לאיתור חייבים כמו Uget today, החיפוש יהיה פשוט הרבה יותר.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment