בדיקת ביטוחים פרטיים – האם אפשר לעשות זאת לבד?

בדיקת ביטוחים פרטיים

כל אדם עובד, מכיר את השורה בתלוש המשכורת אשר מדברת על ביטוחים. אבל האמת היא, שזה לא רק שם. גם בעת לקיחת משכנתא יש לשלם לחברת ביטוח למקרה שחלילה יקרה משהו, וכן יש את האופציה של ביטוח תכולת דירה או ביטוחי חיים למיניהם. כל אלה מיועדים להבטיח פיצויים לאנשים המבוטחים במידה ומשהו יקרה לנכס או שהם יינזקו מבחינה בריאותית חלילה. מה שאנשים רבים לא יודעים, זה על המושג כפל ביטוחים וכיצד בודקים זאת.

מה זה כפל ביטוחים?

כאמור, ישנם מספר סוגים של ביטוחים כאשר כל אחד מהם מיועד לצורך אחר וכמובן שיש גם מסלולים שונים בכל סוג של ביטוח שניתן ל. מה שכן, עלול להיווצר מצב של כפל ביטוחים עבור אדם מסוים, כאשר הוא משלם פעמיים לשני חברות ביטוח שונות. את זה אפשר לדעת על ידי בדיקת הר הביטוח ולמה זה קורה? יש לכך כמה סיבות. הראשונה, היא כמובן מעבר בין עבודות. כל מקום עבודה בוחר בחברת ביטוח שונה שבה הוא מבטח את העובדים שלו, ומכיוון שאין סנכרון בין חברות הביטוח השונות, קורה שכאשר מחליפים עבודה, והבוס החדש מבטח את העובד, שנפתח לו תיק נוסף בחברת ביטוח אחרת.

בדיקת ביטוחים פרטיים – מי עושה את זה?

על מנת לדעת איך בוחרים ביטוח רפואי ובכך למנוע כפל ביטוחים, ויתרה מכך, למנוע הפסדים כספיים בשל תיקי ביטוח שלא מודעים אליהם, חשוב מאוד לפנות לאנשים במתמחים בתחום ולקבל מהם סיוע והכוונה כיצד לבדוק את תיקי הביטוח והאם קיים כפל ביטוחים, ואם כן, מה צריך לעשות בשביל לאחד את תיקי הביטוח מהחברות השונות לכדי תיק אחד בחברה אחת. האמת היא, שאפשר לעשות את זה גם לבד, אבל איך אומרים? תמיד כדאי להיעזר במומחים 😉.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment