לונדון כן מחכה לי: השקעות נדל״ן בחו״ל

כולנו מכירים את לונדון בתור תיירים או בתור חברים של כאלה שעברו ללונדון משיקולים של עבודה או לימודים. אחת הערים המתויירות ביותר בעולם עם שפע של אופציות לטיול, אטרקציות, מוזיאונים, חנויות, בתי קפה, גלריות, בוטיקים, פסטיבלים והופעות. אין ספק כי זו אחת הערים היפות והמרתקות ביותר בעולם. הפעם, בחרנו לספר על לונדון מנקודת מבט קצת אחרת. לונדון כן מחכה לי: השקעות נדל״ן בחו״ל…

מדוע היום אנשים רבים יכולים להשקיע בלונדון?

עד לפני עשר שנים, רק אנשים עם הון עצמי גבוה יכלו לבצע השקעות נדלן באנגליה, לונדון, שכן המחירים היו בשמיים, אך בעקבות שינויים שהתרחשו כמו למשל העובדה שבריטניה נשארה מחוץ לאירופה המאוחדת, המשבר הכלכלי הגדול של שנת 2008 – אלו ועוד הובילו לירידה של מחירים בנכסים בעיקר בצפון מערב ובמרכז לונדון, לכן בשנים האחרונות גם אנשים ממעמד הביניים יכולים לבצע השקעות בעיר ולהנות מרווחים תוך זמן קצר.

בעקבות ההחלטה להישאר מחוץ לאיחוד האירופאי, ספגה בריטניה מכה די קשה שהשפיעה בצורה ישירה על כל הכלכלה שלה והובילה לירידה בפאונד האנגלי. יחד עם זאת, שוק הנדל״ן באנגליה באופן כללי ובלונדון באופן ספציפי התאושש ועדיין המחירים במרכז העיר נחשבים לגבוהים – ממוצע של 3,900 ליש״ט למטר מרובע. לעומת זאת, אם מתרחקים קצת מהמרכז ועוברים לאזורים אחרים במרחק של חצי שעה עד שעה נסיעה ניתן לרכוש דירה בין שליש לחצי מהמחיר שעולים נכסים במרכז העיר.

זו בדיוק התקופה האופטימלית להשקיע בלונדון משום שמצד אחד המחירים לא נמצאים בשיאם, ומצד שני שוק הנדל״ן עדיין נחשב לחזק מאוד, בואו לא נשכח שמדובר בעיר עם הרבה מהגרים, עיר שמגיעים אליה עשרות אלפי סטודנטים בשנה, עיר שמגיעים אליה מליוני תיירים בשנה ולכן השקעה בנכס בלונדון תמיד הייתה וכנראה שתמיד גם תהיה השקעה משתלמת שמניבה רווחים.

יחד עם זאת, מכיון ושיטת המיסוי באנגליה, שונה לגמרי ממה שנהוג בישראל וההשקעה שאנו מעוניינים לבצע היא במדינה זרה, כן כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע מתאימים שמבינים בשוק הנדל״ן באנגליה.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment