תכנוני מס בינלאומיים

תכנוני מס בין לאומיים כוללים קשת רחבה של נושאים אשר נוגעים לחברות ישראליות אשר פועלת בישראל ומפעילות שולחה שלהן במדינות אחרות, ובנוסף חברות שבעלי השליטה בהן הם תושבי ישראל והן רשומות במדינה בה הן פועלות.

חוקי המס 

קביעות המס הם נושאים סבוכים ומורכבים אשר בנויים מהרבה מאד חוקים ותתי חוקים אשר יש לדעת באופן מדויק את ההבדלים ואת הדקויות השונות כדי לתכנן את גובה המס. 

אחד הפתרונות לכך הוא האמנה הבין לאומית אשר מתווה את הדרך בה החברה משלמת מס במדינה אחת ובמקרים מסוימים גם הפרשי המיסוי במדינת המקור. 

התנהלות מול הרגולציה 

תכנון המס מתבצע באופן מדויק ונכון על פי ההתנהלות הרגולטורית אשר הוחלט עליה בכל מדינה. יועץ המס אשר בוחן כל מקרה לגופו מקבל החלטות כמו – ביצוע מהלכים משפטיים לפני צעדים פיננסיים ספציפיים כדי ליצור חבות מופחתת של מס בסופו של התהליך. כמו כן, יועץ המס ייתן שורת המלצות להקמת חברות שיירשמו במדינה זרה ולא בישראל לצורך ניתוב חלק מהפעילות העסקית דרך חברה זו. 

תכנון מס בין לאומי 

כדי לבצע תכנון מס בין לאומי בצורה נכונה ויעילה, יועץ המס מטעם משרד רואה חשבון בוטיק בוחן פרמטרים רבים אשר קשורים לתחום העסקי שבו פועלת החברה ולפיזור המשאבים בשלוחות השונות מעבר לים. בהתאם לחוקים בכל מדינה, אפשר לבצע תכנון מס חוקי אך מופחת. צמצום משמעותי של סך חבות המס מושג כמעט בכל תכנון מס בין לאומי ולכן מדובר בצעדים אקוטיים ומהותיים אותם יש לבצע לפני תחילת הפעילות כדי למנוע מצב של תשלום נתח משמעותי מכלל הרווחים לטובת המס.

לכל סוג של עסקאות קיימים היבטים רבים והשלכות שהן משמעותיות, הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך ולכן משתלם לבצע בדיקה מעמיקה וצעדים נדרשים.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment