החזרי מס לשכירים

האם אתם מודעים לעובדה זו? רוב העובדים השכירים בארץ מגיעים להם החזרים ממס הכנסה. כאן נכתוב על החזרי מס לשכירים.

שיטת המיסוי בארץ

שיטת המיסוי בארץ הינה מורכבת, מי שאין לו ידע וניסיון בתחום עלול לאבד כסף רב. מכיוון שהשיטה כה מורכבת, חישובי המס אינם מדויקים, קיימת גם חוסר מודעות לכלל הטבות המס המגיעות לשכירים וכל זאת על פי החוק.

החזרי מס עבור שש שנים אחורה

את החזרי המס לשכירים תוכלו לקבל רטרואקטיבית, עד 6 שנים אחורה ולא מעבר לכך. אולם התשלומים יינתנו לכם עם ריבית של ארבעה אחוזים, בנוסף הם צמודים למדד. לא תוכלו לקבל כסף ממס הכנסה כאשר מדובר ביותר שנים אחורה, קיים חוק התיישנות.

סיבות להחזרי מס לשכירים

ישנן סיבות רבות להחזרי מס לשכירים המיועדים, סיבות אלה רלוונטיות למרבית השכירים בארץ.

אירוע רפואי – כאן מדובר בהורים להם ילדים הסובלים מלקויות למידה שונות או שלהורים יש ילד עם צרכים מיוחדים. כמו כן מגיע לכם כסף עבור אדם שמימנתם לו אחזקה באחד מהמוסדות הרפואיים.

אירוע במקום העבודה – כאן הכוונה היא למי שהפסיק את העבודה ויצא לגמלאות.

אירוע בעל אופי אישי – במקרים הללו הכוונה למי שהפקיד כספים לקופת גמל, לפוליסות ביטוח חיים, יכולים אלה להיות תשלומי מס שבח, תשלומי מזונות, פעילות של העובד השכיר בשוק ההון, וגם כאשר מדובר במשפחות חד הוריות.

צרו קשר עוד היום עם חברת הון חוזר לבדיקת זכאות >>>

החזרי מס לשכירים – איך מקבלים אותם?

תוכלו לקבל החזרי מס לשכירים בין היתר באמצעות המעסיק שלכם, כאשר יהיה עליו למלא את טופס 101. זהו חלק מהכסף בזמן שמביאים אישור ממס הכנסה למעסיק. בנוסף, יינתנו לכם גם הטבות מס במידה ותגישו בקשה לדו"ח שנתי הנמסר למס הכנסה.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment