סיפור חייו ותרומתו של אורי לופוליאנסקי

הרבה פעמים אנחנו שומעים ביקורת על החברה החרדית וחיצים המופנים כלפיה. הרבה פעמים זה נובע מחוסר היכרות עם חברה זו ועם החסדים הגדולים המתקיימים ומפחד מפני השונה והלא מוכר. בחברה החרדית מוסד העזרה ההדדית הוא מוסד מקודש ועזרה לאחר היא ערך עליון. על רקע זה ניתן להסביר מדוע יהודי מאמין וחרדי הקים את אחד מהארגונים החברתיים המדהימים ביותר במדינה. אורי לופוליאנסקי הקים את ארגון יד שרה מתוך צורך אישי לכך שלאחד מילדיו לא היה ציוד רפואי בסיסי. אורי בחכמתו הרבה הבין כי ישנה בעיה רצינית בשוק ובהיותו איש חזון החליט לשנות את המצב הזה מן היסוד. כך יצא כי אורי שינה את המציאות של מאות אלפי מתושבי המדינה והשפיע על החיים הפרטיים אולי יותר מכל אדם אחר בארץ. לא סתם הוענק לאורי פרס ישראל וזאת כהוקרה על פועלו ועל הקמת ארגון החסד הגדול ביותר בארץ.

האם אורי הסתפק בקמת ארגון יד שרה?

אורי הוא איש של חזון, אך אחד שאינו מפחד לרדת לפרטים הקטנים ביותר ולסייע לכל אדם ואדם. אורי תמיד ידע כי הוא רוצה להשפיע על החברה הישראלית ולתרום ככל הניתן לשפר את פניה של חברה זו. הייתם מצפים כי אורי היה עוצר בהקמתו של ארגון החסד יד שרה, אך אורי לא הסתפק בכך והחליט כי הוא צריך לתרום בדרכים נוספות בכדי לשפר את החיים של אזרחי ישראל. על רקע זה אורי לופוליאנסקי נבחר לראש העיר של בירת המדינה וכיהן כראש העיר של העיר הגדולה בישראל בהצלחה עצומה תוך שהוא משפר את חייהם של כלל תושבי העיר ירושלים בצורה דרמטית.

האם אורי מחפש הוקרה לפועלו?

הייתם מצפים כי לאור הפרויקטים, היוזמות וההצלחות של אורי הוא היה מסתובב עם חזה נפוח ומרגיש עצמו מורם מן העם. אך האמת היא שונה לחלוטין ואורי הוא אותו אדם צנוע ועניו אשר לא עושה עניין מגינונים ואשר בורח בכל דרך מפרסים והוקרה. כל מה שעניין את אורי לאורך השנים וכל מה שמעניין אותו עכשיו זה לעשות טוב למען עם ישראל ורק בהתאם לכך הוא פועל.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest
גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום

גיתית בן-שלום היא בלוגרית מקצועית מעולם הפיננסים שהחלה את דרכה בגיל 20 כעובדת קבלן באחד מהבנקים הגדולים בארץ, ומהר מאוד הפכה את העבודה לאהבה. היא כותבת כבר כמה שנים על תחום הפיננסים, נדל"ן וכל נושא אחר בתחום הכלכלה.

Leave a comment